تخفیفات ثالث

دارندگان بیمه شخص ثالث همیشه در رابطه با تخفیفات آن دارای سوالاتی بوده اند و اطلاع کاملی از نوع تخفیفات آن ندارند در این مطلب به صورت کامل به نوع و جزئیات تخفیفات بیمه شخص ثالث می پردازیم

 

تخفیفات ثالث
در بیمه ثالث مهم ترین بخش برای دارنده آن تخفیفات بیمه نامه جهت مبلغ بیمه می باشد.این تخفیفات به لحاظ بیمه ای بسیار ساده و محدود است و به غیر از چند مورد هیچ نوع تخفیف دیگری در بیمه شخص ثالث لحاظ نمی شود،اما همین موارد همیشه برای مشتری ها این بیمه سوال برانگیز و پیچیده می باشد.ما در این بیمه مطلب بر آن شدیم تا به صورت شفاف و کامل مسائل مربوط به تخفیفات این بیمه را بیان کنیم.
این بیمه نامه به صورت اصلی و قانونی در صورت عدم استفاده از کوپن های بیمه نامه سال قبل به آن بیمه تخفیف در نظر گرفته می شود.این تنها راه تخفیف گرفتن در بیمه شخص ثالث می باشد.هیچ گونه تخفیف دیگری برای اضافه شدن اعم از تخفیف نقدی و... وجود ندارد.
حال سال های تخفیف دیگری و درصد آن را بررسی می کنیم.

  

جدول تخفیفات 
در جدول فوق همان طور که مشاهده می کنید از سال هشتم به بعد به حداکثر تخفیف خودرو رسیده و 70% باقی می ماند.
طبق قانون مصوب سال 1395 می توان تخفیفات بیمه ثالث را در صورت تعویض خودرو به خودرو جدید منتقل کرده و از مزایا تخفیفات آن بهره برد.
طبق قانون تخفیفات بیمه شخص ثالث از شرکتی به شرکت دیگر قابل انتقال می باشد.
مثلا:اگر فردی بیمه نامه شرکت آسیا دارد و دارای 4 سال تخفیف است می تواند برای سال بعد به شرکت بیمه ایران مراجعه کرده و برای بیمه سال جدید شرکت بیمه ایران 5 سال تخفیف عدم خسارت را دریافت کند.

سال تخفیف درصد تخفیف
سال اول  10%
سال دوم  15%
سال سوم 20%
سال چهارم 30%
سال پنجم 40%
سال ششم 50%
سال هفتم 60%
سال هشتم 70%
سال نهم 70%
سال دهم 70%
و.....  70%

 

divider
divider

ثبت نظر